Pierwsze Flipy (choć wtedy jeszcze ta nazwa nie była znana) realizował już w 2007 roku. Od 2014 roku prowadzi Warsztaty Inwestowania w Nieruchomości, w których uczestników trzyma za rękę przez cały proces inwestycyjny. Dzięki temu programowi szkoleniowo-mentorskiemu ponad 900 osób zrealizowało pierwszego Flipa pod Jego okiem.
Na 2022 rok przyjął wyzwanie: zrealizować 100 Flipów.
Jest takie powiedzenie: celuj w gwiazdy, a wylądujesz na księżycu. 100 Flipów w 2022 roku, jak sam mówi, nie uda się zrealizować ze względu na ograniczoną podaż mieszkań na rynku, ale jest na półmetku tego wyzwania. W tym roku zrealizuje ponad 54 Flipy jednocześnie sam lub z inwestorami.
Szczegółowe statystyki
Sprzedane w ostatnich 10 miesiącach
Miasto
Metraż
Zysk w zł
Łódź
45
10
Gdańsk
55
50
Sopot
55
60
Notariusz w kolejnym tyg.
Miasto
Metraż
Zysk w zł
Łódź
45
10
Gdańsk
55
50
Sopot
55
60
Wystawione na sprzedaż
Miasto
Metraż
Planowany zysk
Łódź
45
10
Gdańsk
55
50
Sopot
55
60
W trakcie remontu, które będą wystawione w tym roku
Miasto
Metraż
Planowany zysk
Łódź
45
10
Gdańsk
55
50
Sopot
55
60
Kroki mamy następujące
1
Na początku podpisujemy umowę pośrednictwa – to pierwsza umowa, która nas łączy – po niej przekażę Ci ofertę.
2
Przedstawiam Ci nieruchomość i jeśli decydujesz się w nią zainwestować, to podpisujemy umowę o współpracy przy realizacji Flipa z podziałem zysków 50/50. Twoim zadaniem jest sfinansowanie inwestycji i obecność tam, gdzie obecność jest niezbędna (np. wizyta u notariusza) lub wydanie pełnomocnictwa do reprezentowania.
3
Mieszkanie kupujesz na siebie. Jest ono Twoją własnością. Moją rolą jest przeprowadzić inwestycję do samego końca, czyli zorganizować remont, nadzorować go, a następnie doprowadzić do sprzedaży mieszkania z zyskiem, którym się dzielimy.
4
Gdybyś po zakupie zostawił mieszkanie dla siebie to obowiązuje prowizja zapisana w umowie, a jak się z nią zapoznać? Informacje znajdziesz poniżej. Jeśli jednak działamy dalej, to ta prowizja nie obowiązuje, tylko dzielimy się zyskiem, gdzie pierwsze 20 tys. zawsze idzie do Ciebie, to minimalny zysk, chociaż celuję w 100 tys. tak abyśmy zarobili po 50 tys.
Zapoznasz się z umową pierwszą.
Jeśli gra – poproszę dane do umowy firmowe albo osobowe. Napisz też ile masz gotówki a ile kredytu.
Od startu i wpłaty 10%, do zakupu mamy od miesiąca do pół roku. Tu mamy zakup i zaangażowanie kapitału.
Remont rozpoczynamy do kolejnych 30 dni po uzyskaniu projektu od architekta wnętrz.
Remont trwa do 2 miesięcy.
Sprzedaż kolejne 2-4 miesiące.
Kapitałodawca ma pierwszeństwo w skonsumowaniu zysku, ponieważ pierwsze 20 tys. zawsze trafia do kapitałodawcy. Przy niskim zysku ja nie zarabiam. Przy 30 tys. zysku: kapitałodawca dostaje 20 tys., ja 10 tys. Przy 20 tys. zysku, ja nic, a kapitałodawca wszystko. Powyżej 40 tys. dzielimy się po połowie.
nieruchomość jest kupowana na kapitałodawcę czyli na Ciebie,
spadek cen na rynku, nie powinien grozić utratą kapitału, bo nieruchomość wybierana jest z uwzględnieniem matematyki, która sprawia, że w dniu zakupu już zarabiamy,
kapitałodawca nie musi angażować się w proces więc jest inwestorem pasywnym,
na danym rynku już przeprowadzaliśmy transakcje i mamy w tym doświadczenie.
Koszty okołozakupowe - PCC, pośrednik, notariusz i inne koszty notarialne, koszty ustanowienia hipoteki, inne koszty sądowe, administracyjne, podatki itp.
KOZ
-
Koszty obsługowe - czynsz, media, ogłoszenie przy sprzedaży, koszt projektu wnętrza, homestaging itp.
Koszty finansowania kredytowego i wszystkie koszty z tym związane.
KF
CS – cena sprzedaży
CZ – cena zakupu
KOZ (koszty około zakupowe) – PCC, pośrednik, notariusz i inne koszty notarialne, koszty ustanowienia hipoteki, inne koszty sądowe, administracyjne, podatki itp.
KOB (koszty obsługowe) – czynsz, media, ogłoszenie przy sprzedaży, koszt projektu wnętrza, homestaging itp.
R (remont) – koszt robocizny, koszt materiałów wykończeniowych, koszt materiałów budowlanych, dekoracje, meble, sprzęt RTV AGD
KF – koszt finansowania kredytowego i wszystkie koszty z tym związane